قوانین بازی (مدیریت فرایند)

روش های موثر در مسائل روز بازار کسب و کار (مدیریت فرایند)

چاپ بارکد و ردیابی محصول

در عصر حاضر و در دنیای تولید مشتری مداری به عنوان یک اصل مهم برای سازمان محسوب می گردد و به نوعی زمینه دوام و موفقیت آن می باشد و یکی از این راه ها اطلاع از سرنوشت محصول تولید شده است که در دست مشتری می باشد.

داشتن یک سیستم شناسایی و ردیابی محصول توانمند، می تواند سازمان را در راستای ارتقای سطح کیفی و پاسخگوئی در مقابل محصول تولید شده و انجام اقدامات اصلاحی مورد نیاز در راستای جلوگیری از تکرار مغایرت، یاری رساند. نظر به اینکه در سیستم دستی شناسایی وردیابی محصول بعد از انجام تغییرات (ردیابی خطوط) می بایستی برای هر قطعه ای که تعویض می گردد دو برگه جداگانه تهیه و اطلاعات را ثبت نمائیم و در نهایت با تهیه یک برگه ثبت شماره سریال اول و آخر تولید برای هر روز انجام پذیرد، مشکلات زیادی که در ذیل به پاره ای از آن اشاره می گردد را در پی دارد :

•    برای هرگونه گزارشگیری می بایستی تعداد زیادی زونکن که سوابق در آن نگهداری می شود را جستجو کرد تا شماره سریال اعلام شده را فرضاً پیدا نموده، حال می بایستی در برگه های پیوست به دنبال قطعات منفصله مصرفی باشیم،که نیازمند دقت و زمان زیادی است.

•    در صورت پیدا نمودن شماره ،اطلاعات نسبی بوده و می بایستی برای پیدا کردن نام سازنده و تاریخ ورود به خط، سازنده و تاریخ مختلف ودر بازه های متفاوت جستجوی بیشتر و یا به برنامه انبار مراجعه می کردیم.

•    با توجه به نیاز شرکت و مشتری در راستای اعلام آمارمصرفی قطعات در خواستی با توجه به نوع مارک آنها می بایستی کلیه زونکن های آن سال و حتی سالهای گذشته را با کمک گرفتن از تعداد نفرات زیاد به صورت روزانه جستجو و ثبت شماره سریال ابتدا و انتها و کم کردن آنها از یکدیگر، تعداد محصولات تولیدی با آن قطعه را به دست آورده و سپس در ضریب مصرف آن ضرب نمائیم تا آمار مصرفی به دست آید و اعلام نمائیم که گاه اینگونه آمارها در جلسات اضطراری مدیریت مورد نیاز واقع می گردد که صرف زمان زیاد ودر نظر گرفتن خطای ناخواسته می توانست جایگاه شرکت را در عدم پاسخگوئی صحیح و سریع را زیر سوال ببرد.

•    در سیتم دستی هر گزارش مورد نیاز چه برحسب شماره اطلاعیه، تاریخ تولید، سازنده، قطعه مصرفی، تعدادمصرف و ... نیازمند زمان زیاد، خطای ناخواسته، اتلاف وقت و ... می باشد.

•    این سیستم باعث جمع آوری تعداد زیادی زونکن می شود که خود ضمن اشغال فضای زیاد، باعث بی نظمی، مصرف مقدار زیاد کاغذ، کاورنقشه، زونکن، سوزن ماشین منگنه و ... می گردد.

مزایای نرم افزار تهیه شده :

•    امکان گزارشگیری های مورد نیاز و گاهاً فراتر از آنچه تاکنون مورد نیاز سازمان بوده است.

•    گزارشگیری برای تعداد محصول تولید شده که می توان به صورت کلی یا از تاریخ تا تاریخ انجام پذیرد که براساس هر محصول می توان انجام داد.

•    گزارشگیری در صورت اعلام شماره سریال محصول توسط مشتری ،از جمله تاریخ تولید، کد قطعه، نام قطعه، شماره سریال، شماره اطلاعیه مصرفی، تعداد مصرف، موقعیت، شرح ، نام سازنده و ایستگاه مربوطه و با مشخص بودن نام کاربر ایجاد کننده، زمان ایجاد و زمان ویرایش و ... آورده می شود.

•    گزارشگیری براساس نام قطعه یا زیر قطعه که با انتخاب قطعه یا زیر قطعه که به صورت فیلتر شده موجود است می توان گزارش تعدادی مصرف قطعات را گرفت که با مشخص نمودن از تاریخ تا تاریخ یا به صورت کلی با ذکر نام محصول، کد محصول، ردیف، کدقطعه، نام قطعه و جمع تعدادی کل ارائه می گردد که می توان به اطلاعات مورد نیاز دست پیدا کرد.

•    گزارشگیری براساس نام سازنده که از تاریخ تا تاریخ با ذکر نام محصول و کد مربوطه و نام سازنده انتخابی و کد مربوطه و شماره ردیف، کد قطعات تولیدی آن سازنده، نام قطعات یا زیر قطعات، تعداد کل براساس هر قطعه یا زیر قطعه ارائه می گردد.

•    از جمله مزایای این برنامه ، می توان به هر نوع گزارشگیری که مورد نیاز باشد در کمترین زمان اشاره کرد و این برنامه باعث گردیده است که برای سازمان علاوه بر پاسخ به کلیه نیاز ها کاهش هزینه چشمگیری نیز داشته باشد.

•    تولید و چاپ انواع بارکد (1بعدی و 2 بعدی) روی انواع برچسبهای رنگی  (ضدآب، امنیتی و ...)

•    از دیگر امکانات مهم اسکن و جمع آوری لیست اجناسی که خود دارای بارکد هستند و نگهداری آطلاعات آنها در سیستم به وسیله دستگاه handheld و ارسال سریال های خوانده شده به نرم افزارهای انبار (جهت صدور حواله/ رسید) می باشد.

  
نویسنده : محمد دولت آبادی ; ساعت ٢:۳۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۳٩۱